Rekordy Guinnessa

17 czerwca 2019

Jakie są granice ludzkiego ciała? Sprawdź najciekawsze rekordy Guinnessa

W 1951 roku pojawił się koncept, który zakładał wydanie księgi z najbardziej niesamowitymi rekordami. Jego pomysłodawcą był sir Hugh Beaver, dyrektor generalny browaru Guinness. Już 4 lata później światło dzienne ujrzało pierwsze wydanie tak popularnej obecnie Księgi Rekordów Guinnessa. Przez lata na jej kartach pojawiały się niesamowite, zabawne i szokujące rekordy w tysiącach wymyślnych dyscyplin. Dziś możemy o większości z nich dowiedzieć się za pośrednictwem internetu. Jednym z serwisów, który to umożliwia jest https://pinbook.pl/rekordy. Znajdziemy tam najdziwniejsze rekordy ludzkiego ciała, najśmieszniejsze rekordy zwierząt czy niesamowite fakty liczbowe dotyczące naszej planety.

Najdziwniejsze rekordy świata

Rekordy świata - budzą ciekawość, szokują, bawią i intrygują. Niektóre z niesamowitych wyczynów sprawiają, że zaczynamy się zastanawiać nad granicami ludzkiego ciała. Jaką długość miały najdłuższe paznokcie lub włosy, ile arbuzów da się zgnieść udami w 3 minuty, jak wygląda otwieranie zakapslowanych butelek czołem na czas? To tylko niektóre z pytań, na które znajdziemy odpowiedzi śledząc najdziwniejsze rekordy Guinnessa. Rekordzistami nie są jednak jedynie ludzie. Na kartach niezwykłej księgi znajdują się też zwierzęta – najmniejsze, największe, najcięższe i najbardziej niebezpieczne. Na uwagę zasługują też rekordy naszej planety – Ziemi. Potrafią one zaskoczyć i fascynować, tym bardziej, że niemal na pewno jeszcze nie wszystkie z nich ujrzały światło dzienne. Choćby dlatego warto zgłębiać wiedzę w tej tematyce – z pewnością będzie to ciekawa lektura.

Rekordy Polski

Okazuje się, że nasi rodacy to całkiem liczne grono na kartach Księgi Rekordów Guinnessa. Z liczbą 290 rekordzistów ustępujemy jedynie USA. W jakich kategoriach wiedziemy prym? Przekonaj się samodzielnie sprawdzając najnowsze artykuły z tej kategorii. Także rekordy rodzimej fauny i flory potrafią wzbudzić zainteresowanie. Jeśli chodzi tylko o zwierzęta, to w Polsce mamy okazję podziwiać zarówno jednego z największych ssaków, jak i drapieżników na świecie. Ze względu na specyficzne położenie geograficznie posiadamy całą gamę różnorodnych rekordów, a nasz narodowy duch rywalizacji sprawia, że odnajdujemy się wyjątkowo dobrze w biciu nawet najbardziej zwariowanych wyczynów. Być może i Ty niedługo podejmiesz się wyzwania. Jak pobić rekord Guinnessa? Tego także dowiesz się na łamach wspomnianego wcześniej serwisu.