Czym jest telewizja internetowa i jak z niej skorzystać?

2 maja 2018

Sprawdzona telewizja online

Telewizja to nadal dla ludzi ważne źródło rozrywki, wiedzy, wiadomości o świecie. Dzięki niej spędzamy miło czas, relaksujemy się i oglądamy ulubione filmy oraz seriale. Obecnie telewizje oglądać można także przez internet.

O co w tym chodzi?

Pod pojęciem telewizji internetowej trzeba rozumieć telewizję nadawaną poza tradycyjnymi kanałami dystrybucji jak telewizja naziemna, kablowa oraz satelitarna. Medium transmisji jest tutaj protokół IP. Internet daje szerokie możliwości rozwoju telewizji, które maja charakter niszowy, które w normalnych warunkach telewizyjnych nie mogą zaistnieć.

Telewizja internetowa jest głównie dostarczona w technologii strumieniowej. Można tak odbierać seriale, programy telewizyjne czy inne treści wideo przez internet. W powszechnym rozumieniu za telewizję internetową uznaje się każdą stacje, która w sieci internetowej udostępnia programy na stronach internetowych. Są jednak telewizje, które przygotowują dla internautów specjalne treści, które nie mają swojego odpowiednika w formie kanałów telewizyjnych naziemnych, kablowych czy satelitarnych.

Aby osoba zainteresowana miała możliwość oglądać telewizje przez internet musi posiadać komputer z dostępem do internetu oraz odpowiednie oprogramowanie. Łącze, którym dysponujemy musi być szerokopasmowe, by przekaz wideo mógł być nadawany przez zakłóceń oraz bez opóźnień.

Legalna telewizja w internecie

Jeśli przyjmuje się, że telewizja przez internet to usługa na życzenie, gdy użytkownik może wybierać programy, seriale, filmy, które chce oglądać to tak rozumianą telewizje będzie można odbierać na wszystkich urządzeniach, które pozwalają na korzystanie z internetu. Telewizję będzie można odbierać przez internet bez konieczności wykupowanie odbiornika, jeśli będzie korzystać się z oferty naszych usługodawców.

Skorzystanie z usług danej firmy oznacza dla klientów możliwość oglądania wybranych programów na komputerze stacjonarnym, tablecie, smartfonie oraz na innych podobnych urządzeniach komputerowych, które mogą łączyć się z internetem. Jest to szczególny typ telewizji internetowej, bowiem klient może ustawić sobie wygodne przypomnienia o ważnych programach i już nie będzie obaw o to, że się o nich zapomni. Będzie można także planować nagrywanie konkretnych programów, jeśli wiemy, że w godzinie emisji nie będzie można ich oglądać.

Jeśli będziemy opłacać abonament takiej telewizji internetowej będziemy mogli z niej korzystać po uruchomieniu odpowiedniej aplikacji na komputerze albo na smartfonie. Logujemy się przy użyciu indywidualnych danych, a następnie można korzystać ze wszystkich funkcji jakie daje taka aplikacja. Za jej pośrednictwem można oglądać telewizje na żywo, wybiera się program do nagrywania i późniejszego odtwarzania, czy w dowolnym momencie można będzie również sprawdzać program na dany dzień.

W zależności od tego jaki wybieramy pakiet możemy mieć rożną ilość programów ogólnych i tematycznych w tym również takie w jakości HD. Opłacając miesięczny abonament dostajemy także internet o określonej prędkości.