Seriale online

20 listopada 2019

Najnowsza produkcja HBO, stworzona we współpracy z BBC, zatytułowana "Mroczne materie" jeszcze przed premierą została okrzyknięta następczynią "Gry o tron". Czy jednak nowy serial okaże się tak popularny jak historia o smokach i królach w Westeros? Czas pokaże. 

Obsada 

Twórcom serialu "Mroczne materie" udało się zgromadzić na planie wiele znanych nazwisk. Widzów najbardziej ekscytuje obecność na planie takich aktorów jak James McAvoy czy Lin-Manuel Miranda, którzy cieszą się już dosyć dużą popularnością. Trzeba jednak przyznać, że mniej popularni artyści również dają z siebie wszystko, wcielając się w przydzielone im role. W tym miejscu należy wyróżnić przede wszystkim czternastoletnią Dafne Keen, występującą jako główna bohaterka Lyra. 

Opis fabuły

"Mroczne materie" są adaptacją trylogii fantasy autorstwa Philipa Pullmana. Świat wykreowany przez brytyjskiego pisarza świetnie nadaje się do przedstawienia go na ekranie i daje pole do popisu specjalistom od efektów komputerowych. Akcja serialu rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której nauka, technologia i religia mieszają się ze sobą w dziwny sposób. Opowieść zaczyna się w momencie, gdy Lord Asriel (James McAvoy) przybywa do Oxfordu, by odpowiedzieć naukowcom o niezwykłym odkryciu, którego dokonał w czasie swoich podróży. Niejako równolegle "Mroczne materie" wciągają widza w zagadkę zaginięć dzieci, które mają miejsce w tym fascynującym świecie. Darmowe seriale online i opisy fabuły oraz obsadę sprawdzisz zawsze na Pinbook.pl

Opinie 

Chociaż od 4 listopada 2019 roku stacja HBO zdążyła wyemitować zaledwie kilka odcinków serialu, internauci i opinie zdążyli już sobie wyrobić pewne zdanie na temat produkcji. Zdaniem wielu "Mroczne materie" to historia fascynująca przede wszystkim ze względu na oryginalny i interesujący świat przedstawiony. Choć może sama fabuła i intrygi tworzone przez bohaterów nie wydają się specjalnie oryginalne, warto obejrzeć "Mroczne materie" chociażby ze względu na pracę, jaką wykonali specjaliści od kostiumów i dekoracji. Z jednej strony akcja rozgrywa się w naszym świecie, z drugiej jednak - jest to świat pod wieloma względami odmienny. I może właśnie dlatego taki fascynujący.