Przegląd dnia na Pinbook

12 czerwca 2019

Codziennie na świecie dzieje się tyle rzeczy, że czasami aż ciężko nadążyć. Gdybyśmy mieli sami sprawdzać na bieżąco różne wydarzenia z Polski i ze świata – oszalelibyśmy. Wchodzić np. na stronę każdego miasta czy nawet każdego kraju! Całe szczęście są różne portale, które robią to za nas, są w centrum różnych wydarzeń, udostępniają ciekawe filmy i grafiki. Generalnie – uświadamiają nas społecznie. Ale czy wszystkie strony z newsami i przeglądami najważniejszych wydarzeń warto obserwować? Zdecydowanie nie. Trzeba wybierać takie, które nie słyną z przekazywania tzw. fake newsów. Ale jakie to są strony?

Czy warto czytać wiadomości? Gdzie i dlaczego?

Warto czytać wiadomości. Trzeba wiedzieć więcej. Często to czytanie wiadomości jest nas w stanie uchronić przed rzeczami niebezpiecznymi. Wiemy, że zbliża się wielka ulewa, że będzie padał duży grad, że zrobi się wietrznie i najlepiej zostać w domu. Dzięki informacjom mamy świadomość co dzieje się ważnego dla nas w kraju i na świecie, mamy dojście do wiadomości odnośnie kultury i sztuki, najważniejszych wydarzeń, które są organizowane w danym miejscu. Lepiej być poinformowanym niż nie wiedzieć nic.

Wiadomości mogą być jak najbardziej prawdziwe, ale są również takie strony, które zajmują się tworzeniem fake newsów, które bardzo mocno na nas wpływają, ale nie mają potwierdzenia w rzeczywistości, a dodatkowo często wprowadzają niepotrzebny niepokój. To kompletna dezinformacja i tak naprawdę nie ma nic wspólnego z konkretnym uświadamianiem człowieka w rzeczach ważnych. Warto unikać takich stron, aby nie fundować sobie niepotrzebnego stresu.

Gdzie więc warto czytać newsy? Na przykład na takich stronach jak Pinbook - dodatkowo, jeśli ktoś ma mniej czasu, może skorzystać z zupełnie nowej formy ciekawych wiadomości. Jakiej? Takiej, która nazywa się „przegląd dnia” i w której pojawiają się NAJWAŻNIEJSZE, PRAWDZIWE informacje. Dzięki temu wszystko, co ważne, zawarte jest w jednym artykule – od A do Z.